נשות הצוות

 • ד"ר עו"ד סוזן ווייס

  מנכ"לית ומייסדת מרכז צדק לנשים

  סוזן פועלת למציאת פתרונות לבעיות נשים בדין היהודי מעל 20 שנה. ראשית כעורכת דין פרטית, לאחר מכן כמייסדת ומנהלת "יד לאישה" בין השנים 1997-2004, וכעת כמייסדת וכמנהלת של מרכז צדק לנשים.

  סוזן היתה חלוצת השימוש בתביעות נזיקין נגד סרבני גט, פיתחה ושכללה כלי משפטי חדשני זה, ונמנתה על רשימת עשרת האנגלו-סכסים המשפיעים בישראל של עיתון "הארץ".

  היא עורכת של כתב העת "הדין והדיין" (בהוצאת ביה"ס למשפטים של אוני' בר-אילן) ופרסמה מאמרים, ניירות עמדה וטורי דעה בנושאי נשים בדין היהודי וגירושין. ספרה Marriage and Divorce in the Jewish State: Israel's Civil War, אותה כתבה יחד עם העיתונאית נטי גרוס-הורוביץ יצא לאור בדצמבר 2012 בהוצאה לאור של אוני' ברנדייס.

  לסוזן תואר Phd בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, והיא חברה בלשכת עורכי הדין. סוזן מאמינה שיש לשלב בין תפיסות של דמוקרטיה וצדק מערביים לבין היהדות והחוק במדינת ישראל.

 • עו"ד ניצן כספי שילוני

  ניצן מומחית בתחום דיני המשפחה על היבטיו האזרחיים, ההלכתיים והחוקתיים, ועבודתה כוללת מתן ייעוץ משפטי וייצוג בערכאות השונות. בנוסף, ניצן עוסקת בכתיבת בלוגים ומאמרים בבמות שונות. את נסיונה בתחום דיני המשפחה רכשה ניצן בעת ששימשה כעוזרת משפטית בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, וכן  במסגרת התמחותה במחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה. לניצן תואר במשפטים (L.L.B) מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכן תואר שני במשפטים (L.L.M) (בהצטיינות) מאוניברסיטת בר-אילן, וכן היא בוגרת של בתי מדרש לנשים. בשירותה הצבאי שימשה כמש"קית הוראה בקורס "נתיב" המכשיר חיילים להליך גיור.

 • עו"ד אביה גולדין-טשיל

  לאביה ניסיון של שנים בליטיגציה אזרחית בתחומים מגוונים בדגש על תחומי רווחה, הגנה על קטינים בסיכון, תחומים כלכליים ובהופעה בערכאות המשפטיות השונות. את ניסיונה רכשה אביה בעת ששימשה כפרקליטה במחלקה האזרחית של פרקליטות המדינה ובפרקליטות מחוז-תל אביב (אזרחי). אביה עבדה גם בארה"ב במחלקות המשפטיות של ארגונים המגנים על קטינים בסיכון. את התמחותה עשתה בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). 

  אביה מוסמכת לעריכת דין בישראל החל משנת 2000 ובמדינת ניו יורק החל משנת 2004.

  לאביה תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, תואר משני בפילוסופיה ותואר שני במשפטים (LLM) מבית הספר למשפטים Benjamin N. Cardozo School of Lawבאוניברסיטת Yeshiva University בניו יורק. בנוסף, היא לקחה חלק בתוכנית ה- MSWבבית הספר לעבודה סוציאלית George Warren Brown School of Social Workבאוניברסיטת Washington University in Saint Louisבסינט לואיס, ארה"ב.

  בשירותה הצבאי שימשה כמדריכה בחברה להגנת הטבע בבית ספר שדה כפר עציון. 

 • שוני פומרנץ

  מנהלת קשרים אסטרטגיים

  לשוני ניסיון של 18 שנים בניהול תכניות, פיתוח משאבים ושיווק. בין השאר, במשך 7 שנים במחלקת קשרי חוץ של הג'וינט, וכן כמנהלת תכנית השותפות של אוניברסיטת דרקסלר בישראל במשך 4 שנים. לשוני תואר שני במדעי החברה מה-New School for Social Research.

 • ד"ר אילנה מארילס סטוקמן

  אילנה היא המנכ"לית של JOFA– ברית נשים יהודיות אורתודוכסיות פמיניסטיות. אילנה כותבת, חוקרת, מחנכת ויועצת ארגונית הפעילה בשדה הפמיניזם האורתודוכסי מזה 17 שנה. לאילנה תואר דוקטור בלימודי מגדר וחינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא המחברת הספר The Men’s Section: Orthodox Jewish Men in an Egalitarian World.