פרסומים

מדי פעם מפיק המרכז ומפרסם חומרים לימודיים או הדרכתיים בתחומי הפעילות שלנו. בין הפרסומים:

 

(2013) "דת, מדינה ואשה – על אתגרים משפטיים במדינה יהודית ודמוקרטית", סוזן ווייס, הלשכה - ביטאון לשכת עורכי הדין, הועד המחוזי, ירושלים. גיליון 97, ינואר 2013.

במאמר באה סוזן וייס לענות על שאלות ביחסי דת, מדינה ואשה במדינת ישראל, תוך סקירת פעילות "מרכז צדק לנשים" לאורך השנים ובכלים משפטיים שונים.

 

(2012) "Marriage and Divorce in the Jewish State: Israel's Civil War", סוזן ווייס ונטי גרוס הורוביץ, הוצאת Brandeis University Press: Waltham, Mass.

באמצעות ששה סיפורים אישיים של נשים עגונות, מציגות מחברות הספר את תופעת סרבנות הגט והעגינות בישראל. בספר נחשפת תמונת מצב של שליטת מערכת חוקים דתית על נשים, והפרת זכויות אדם ואשה ע"י בית הדין הרבני במדינה ה"יהודית ודמוקרטית". למידע נוסף על הספר.

 

(2011) "שלושת ימי התשאול של הגיורת א'", רבקה לוביץ' וסוזן ווייס, הוצאת מרכז צדק לנשים.

26 שנה לאחר שצלחה את תהליך הגיור, מצאה את עצמה א' נתונה למתקפה על טיב יהדותה ותוקף גיורה במסגרת הליכים משפטיים בבית הדין הרבני. החוברת מתעדת את סיפורה של א' מראשית החלטתה להצטרף לעם היהודי, דרך התלאות שעברו עליה ועד שבית הדין חזר בו מהחלטתו ואישר למעשה את יהדותה מחדש. בנוסף, מובא בחוברת כמעט מילה במילה תצהירה של א' שהוגש לבית המשפט העליון במסגרת ההליכים שננקטו בתיק זה.

 

(2008) "הסכמי קדם נישואין", פרשנות משפטית: עו"ד סוזן ווייס, עורכת: ד"ר רות הלפרין-קדרי, הוצאת הפקולטה למשפטים ,אוני' בר-אילן.

אוסף הסכמי קדם נישואין, כולל רקע והסברים על כל אחד מהם. להסכם המעודכן שלנו לחצו כאן.

 

(2008) "נשים בבית הדין הרבני: המאבק לפתרון בעייתן של מסורבות הגט – הצלחות ונסיגות", רבקה לוביץ', הוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה.

מאמר דעה לרגל יום האישה הבין-לאומי שהתקיים ביום א' באדר ב', תשס"ח, 8 במרס 2008.

 

לפרסומים נוספים בשפה האנגלית.