נשות הצוות

 • ד"ר עו"ד סוזן ווייס

  מנכ"לית ומייסדת מרכז צדק לנשים

  סוזן פועלת למציאת פתרונות לבעיות נשים בדין היהודי מעל 20 שנה. ראשית כעורכת דין פרטית, לאחר מכן כמייסדת ומנהלת "יד לאישה" בין השנים 1997-2004, וכעת כמייסדת וכמנהלת של מרכז צדק לנשים.

  סוזן היתה חלוצת השימוש בתביעות נזיקין נגד סרבני גט, פיתחה ושכללה כלי משפטי חדשני זה, ונמנתה על רשימת עשרת האנגלו-סכסים המשפיעים בישראל של עיתון "הארץ".

  היא עורכת של כתב העת "הדין והדיין" (בהוצאת ביה"ס למשפטים של אוני' בר-אילן) ופרסמה מאמרים, ניירות עמדה וטורי דעה בנושאי נשים בדין היהודי וגירושין. ספרה Marriage and Divorce in the Jewish State: Israel's Civil War, אותה כתבה יחד עם העיתונאית נטי גרוס-הורוביץ יצא לאור בדצמבר 2012 בהוצאה לאור של אוני' ברנדייס.

  לסוזן תואר Phd בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, והיא חברה בלשכת עורכי הדין. סוזן מאמינה שיש לשלב בין תפיסות של דמוקרטיה וצדק מערביים לבין היהדות והחוק במדינת ישראל.

 • עו"ד ניצן כספי שילוני

  ניצן מומחית בתחום דיני המשפחה על היבטיו האזרחיים, ההלכתיים והחוקתיים, ועבודתה כוללת מתן ייעוץ משפטי וייצוג בערכאות השונות. בנוסף, ניצן עוסקת בכתיבת בלוגים ומאמרים בבמות שונות. את נסיונה בתחום דיני המשפחה רכשה ניצן בעת ששימשה כעוזרת משפטית בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, וכן  במסגרת התמחותה במחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה. לניצן תואר במשפטים (L.L.B) מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכן תואר שני במשפטים (L.L.M) (בהצטיינות) מאוניברסיטת בר-אילן, וכן היא בוגרת של בתי מדרש לנשים. בשירותה הצבאי שימשה כמש"קית הוראה בקורס "נתיב" המכשיר חיילים להליך גיור.

 • עו"ד עדיה שוורץ

  Adiya Shvartz

  עדיה היא בעלת ניסיון בליטיגציה אזרחית ובתקשורת. לאחר הסמכתה לעריכת דין בשנת 2012, עבדה עדיה כעורכת דין במשרד פרטי והתמחתה בתחום הנזיקין. בהמשך החלה לעבוד כעורכת חדשות באתר nrgוככתבת בעיתון "מקור ראשון". כיום היא משמשת עורכת דין ומנהלת מדיה חברתית בעמותה. לעדיה תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן ותעודה בלימודי עיתונאות מאוניברסיטת תל-אביב.

 • שוני פומרנץ

  מנהלת קשרים אסטרטגיים

  לשוני ניסיון של 18 שנים בניהול תכניות, פיתוח משאבים ושיווק. בין השאר, במשך 7 שנים במחלקת קשרי חוץ של הג'וינט, וכן כמנהלת תכנית השותפות של אוניברסיטת דרקסלר בישראל במשך 4 שנים. לשוני תואר שני במדעי החברה מה-New School for Social Research.

 • רחל סטומל

  Rachel Stomel, English Communications
  תקשורת באנגלית
  רחל שואבת מהרקע שלה בתקשורת חזותית, תרגום, כתיבה ואקטיביזם חברתי על מנת להפיץ ולקדם את המסר של מרכז צדק לנשים בקרב קהלים רחבים. בתור מי שהוכשרה בדוברות פוליטית, היא כותבת בלוג רחב היקף והתראיינה בנושאי דת ומדינה עבור Times of Israel, הארץ, YNet, the Forward ו-the Jerusalem Post. רחל מנחה שותפה בפודקסט הבוחן אחת לחודשיים את ההצטלבות בין פמיניזם לדת באירועים אקטואליים, בנוסף להיותה אמנית ספוקן וורד (שירה מדוברת) נושאת פרסים. מתוך אמונה נלהבת בכוחה של השפה להוביל לשינוי, הקמפיינים המצליחים של רחל במדיה החברתית משלבים דימויים חזותיים עזים עם סלוגנים תמציתיים לטובת שינוי השיח הציבורי.